Öğretici/Tr

From OpenTTD
Jump to: navigation, search


1. Başlangıç   2. Otobüsler   3. Trenler   4. Uçaklar   5. Sonuç  
OpenTTD Öğreticiler

Temel öğretici:

Başlangıç
Bir otobüs hizmeti ayarlamak
Bir tren hizmeti ayarlamak
Bir uçak hizmeti ayarlamak
Sonuç

Gelişmiş demiryolu öğreticisi:

İki Platform
İki Yol
Temel Ağ

Oyun içi öğretici:

Oyun içi öğretici
Ayrıntılı Talimatlar

OpenTTD genel oynanış öğreticisine hoş geldiniz. Burada oyunu nasıl başlatacağınız ve otobüs ile tren rotalarını nasıl ayarlayacağınız gösterilecektir. Bu yaklaşık 30 dakika sürecektir. Eğer bir yerde takılırsanız, farenizi bir düğmenin üzerine iki saniye tutun ve ilgili düğmenin ne yapacağını gösteren ipucu gösterilsin. Sağdaki menü, eğer öğrenmek istediğiniz daha özel bir konu varsa araştırmanızı sağlayan, oyunun çeşitli konularındaki daha ayrıntılı öğreticileri gösterir.

Oyunu başlatmak

Ana menü

OpenTTD ana menüsü

OpenTTD'yi başlattığınızda, ana menü ile karşılaşacaksınız.

  • Yeni Oyun düğmesine tıklayın. Bu, birçok göz kamaştırıcı seçenekle dolu Dünya Oluşturma ekranını açacaktır. Şimdilik bunları öntanımlı değerleri ile bırakın.
Dünya Oluşturma penceresi

Dünya Oluşturma penceresi. Üstteki dört resim, iklimi değiştirmenizi sağlar. Bu öğretici için tüm seçenekleri olduğu gibi bırakacağız.

  • Büyük yeşil Oluştur düğmesine tıklayın. Oyun, içerisinde oynayacağınız yeni bir dünya oluşturacak ve oyun başlayacaktır.

Oyunun içinde

başladıktan sonra

Oyun başladıktan hemen sonra.

Şimdi gördüğünüz ekran OpenTTD'nin tamamını oynayacağınız ekrandır. Ortada yeşil bir zemin (belki fabrikalar ile), her yerde kasaba ve orman göreceksiniz. İşte yollar, demiryolları, limanlar ve havaalanları gibi ticaret araçlarınızı kullanarak evcilleştireceğiniz dünya.

Ekranın üstünde bir menü çubuğu göreceksiniz. Bir düğmenin üzerine iki saniye tuttuğunuzda, düğmenin yaptığı işlem araç ipucu olarak size gösterilecektir. Bazı düğmelerin altında da menüler bulunmaktadır. Menü seçeneklerine, sol fare düğmesini basılı tutup, menüyü aşağı çekerek açabilir ve istediğiniz seçeneği bırakarak seçebilirsiniz.


Sonraki: Bir Otobüs Hizmeti ayarlamak »

Personal tools