Hlavná stránka/Sk

From OpenTTD
Revision as of 22:05, 5 June 2016 by Vicente Estate (Talk | contribs)

(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)
Jump to: navigation, search


Vitajte na Wiki OpenTTD

Užívateľský manuál a vývojárska príručka pre hráčov a vývojárov open source klonu hry Transport Tycoon Deluxe.

OpenttdManual.png

Príručka obsahuje podrobné informácie o spôsoboch hrania. Ak ste novým hráčom OpenTTD, prečítajte si článok začíname, v ktorom si ukážeme, ako vytvoriť prvú dopravnú trasu, alebo si vyskúšajte tutoriál.

Ak ste už predtým hrali Transport Tycoon Deluxe, budete si chcieť prezrieť porovnanie OpenTTD a Transport Tycoon Deluxe aby ste zistili, čo sa zmenilo.

Ak ste už predtým hrali TTDPatch, ktorý obsahuje podobné zdokonalenia ako OpenTTD, budete si chcieť prezrieť porovnanie OpenTTD a TTDPatch.

Odpovede na často kladené otázky nájdete v FAQ.

Code.png

Táto sekcia pokrýva každý aspekt negrafického vývoja OpenTTD. Ak by ste chceli začať s vývojom, stránka FAQ by mala odpovedať na všetky vaše otázky. Následne môžete pokračovať k vývoji alebo môžete pomôcť s prekladom.

Pre súčastný stav projektu navštívte nedávny a súčasti vývoj, plán vývoja a žiadaná funkcionalita. Vývojová dokumentácia môže byť pre vás užitočná, ak už ste vývojárom.

Tak isto máme vývojovú komunitu na našom kanále IRC a na vývojovom fóre.

Graphics.png

V sekcii grafického vývoja umelci, vývojári jadra NewGFX a iný vývojári grafiky spolupracujúci na rozvoji grafickej stránky hry. Prezrite si najnovší pokrok medzi inými v 32 bitovej grafike (vrátane extra úrovní priblíženia), NewGrf (8bpp). Nezabudnite sa pozrieť aj na sekciu Dodatočný obsah a zdroje nižšie pre iný graficky orientovaný obsah.

Komunita OpenTTD

Ak sa chcete dozvedieť viac, pomôcť s písaním dokumentácie alebo získať ďalšie herné tipy, potom si prezrite:

EditDocs.png
Pomoc s dokumentáciou

Dokumentácia k OpenTTD je uložená a upravovaná prostredníctvom tejto wiki. Akonáhle budete môcť, začnite s úpravami, ale prečítajte si najprv Štilistický Manuál a otestujte svoje zručnosti nanečisto v testovacej oblasti.

Pre veľké zmeny a doplnenia dokumentácie navštívte obecnú studňu. Alternatívne môžete ihneď začať publikovať žiadané články.

  • Ak sa ešte necítite na písanie celých článkov, existujú články, ktoré vyžadujú len malé úpravy, aby vyhoveli našim potrebám.
  • Niektoré články potrebujú viacej práce, pred tým než ich môžeme považovať za dokončené.
  • Články o súčastných udalostiach zastarávajú dosť rýchlo. Ak máte trocha voľného času, môžete skontrolovať či sú tieto články stále aktuálne.
Help.png
Získanie Pomoci

Potrebujete pomoc, ktorú vám manuál nedokáže poskytnúť? Potom skúste naše fóra, ktoré sú hlavným zdrojom pomoci a informácií od vývojárov, alebo sa pripojte na náš IRC kanál.

PlayerResources.png
Dodatočný obsah a zdroje

Zoznam obsahu a zdrojov, ktoré môžu byť užitočné a nie sú súčasťou manuálu:

Personal tools