Hlavní strana/Cs

From OpenTTD
(Difference between revisions)
Jump to: navigation, search
m (Update inter-language links)
m (Update inter-language links)
Line 27: Line 27:
 
|sr=Glavna strana
 
|sr=Glavna strana
 
|tr=Ana sayfa
 
|tr=Ana sayfa
 +
|zh=首页
 
|language_page=cs
 
|language_page=cs
 
}}{{-}}
 
}}{{-}}

Revision as of 11:25, 13 June 2011

Translation.png

This article is being translated from English to Czech

Title of original article: Main Page
Percentage: 75%
  
  • Please help improve it by helping in drafting.
  • Use the Manual of Style for a correct edition.
  • Remember to remove this template once the article has been correctly translated.


Vítejte na Wiki OpenTTD

Uživatelský manuál a vývojářský průvodce pro hráce a programátory hry Open Source klonu Transport Tycoon Deluxe.

OpenttdManual Cs.png

Příručka obsahuje podrobné informace o způsobech hraní. Pokud jste začátečníky, doporučujeme si přečíst článek Začínáme, kde si vysvětlíme, jak vytvořit první dopravní cestu, nebo prosím přejděte rovnou do Průvodce hrou.

V případě, že jste již dříve hráli Transport Tycoon, možná byste si rádi přečetli Srovnání OpenTTD a Transport Tycoon Deluxe. Pokud jste hráli TTDPatch, který obsahuje některá stejná vylepšení jako OpenTTD, nabízíme rovněž Srovnání OpenTTD a TTDPatch.

Často kladené dotazy naleznete v sekci FAQ.

Code.png

Tato sekce pokrývá veškeré aspekty vývoje vyjma grafické části. K prvotnímu seznámení s vývojem doporučujeme nahlédnout do FAQ, kde snad naleznete odpovědi na všechny vaše otázky. Poté se můžete přesunout na stránku o aktuálním vývoji či, pakliže máte zájem, vypomoci s lokalizací hry do češtiny.

Pro lepší orientaci si můžete rovněž přečíst informace o posledním vývoji, očekávaných novinkách v nadchážejících vydání hry a seznam požadovaných vylepšení do hry. V případě, že jste programátor mohla by vám býti užitečná Vývojářská dokumentace.

S vývojářskou komunitou se můžete setkat na IRC kanálu a taktéž v příslušné sekci na fóru.
Graphics.png

Grafická sekce sdružuje grafiky, návrháře, kodéry NewGFX engine a další graficky zaměřené vývojáře. Více o aktuálním vývoji naleznete v 32bpp grafika (včetně extra zoom levels), NewGrf (8bpp). Nezapomeňte také zkontrolovat sekci Uživatelských rozšíření (viz níže) pro další graficky orientované podklady.

Komunita OpenTTD

Pokud se chcete dozvědět více, pomoci nám se psaním či překladem dokumentace a nebo jen prohlédnout herní nápovědu, pak se prosím seznamte s následujícími informacemi:

EditDocs.png
Výpomoc při psaní dokumentace

Dokumentace hry OpenTTD je založena na systému wiki. Editovat obsah můžete začít hned, jak se na to budete cítit. Ještě před tím si ale prosím nejprve přečtěte Manuál stylů, a chování editačního systému si můžete vyzkoušet na Pískovišti.

K prodiskutování výrazných změn a dodatků k dokumentaci prosím prodiskutujte na village pump, a nebo začněte pracovat na základě zmínky na stránce Požadované články. Vemte také v potaz, že:

  • některé články potřebují jen drobné úpravy, aby odpovídali našim potřebám. Kompletní přehled takových článků naleznete na stránce K dodělání. Mohla by to pro vás být možná ideální volba, pakliže se ještě necítíte na psaní celých článků.
  • některé články vyžadují více práce než budou moci býti prohlášeny za dokončené. Procházet je můžete na stránce K rozšíření.
  • a koneckonců není ani od věci prověřit, zda všechny články obsahují stále aktuální informace. Například stránky označené jako aktuální událost zastarávají poměrně často - proč je tedy nezkontrolovat, když máte volnou chvilku?
Help.png
Další nápověda

Nestačil vám obsah manuálu? Další užitečné informace můžete získat na fóru, které může posloužit i jako kontaktní místo pro setkání s vývojáři a herní komunitou, další možností je již zmíněný IRC kanál.

PlayerResources.png
Doplňky do hry a další zdroje

Seznam zdrojů, které nejsou součásti manuálu, ale mohou vám zpestřit hru.

Personal tools