Strona główna/Pl

From OpenTTD
(Difference between revisions)
Jump to: navigation, search
(link: IRC kanał/Pl)
(link 2 & 3: IRC kanał/Pl)
Line 83: Line 83:
 
<div style="margin-left:80px; margin-bottom:4em">
 
<div style="margin-left:80px; margin-bottom:4em">
 
<div style="font-size:1.4em; font-weight:bold">Potrzebujesz pomocy</div>
 
<div style="font-size:1.4em; font-weight:bold">Potrzebujesz pomocy</div>
Potrzebujesz dodatkowej pomocy której instrukcja nie jest w stanie Ci zapewnić? Napisz na naszych forach, głównych źródłach pomocy i informacji dla deweloperów lub wstąp na nasz [[IRC channel|kanał IRC]].
+
Potrzebujesz dodatkowej pomocy której instrukcja nie jest w stanie Ci zapewnić? Napisz na naszych forach, głównych źródłach pomocy i informacji dla deweloperów lub wstąp na nasz [[IRC kanał/Pl|kanał IRC]].
 
</div>
 
</div>
  
Line 97: Line 97:
 
*[http://www.tt-forums.net/viewforum.php?f=55 Oficjalne forum]
 
*[http://www.tt-forums.net/viewforum.php?f=55 Oficjalne forum]
 
*[https://openttd-polska.pl Polskie forum]
 
*[https://openttd-polska.pl Polskie forum]
*[[IRC channel|Kanał IRC]]
+
*[[IRC kanał/Pl|Kanał IRC]]
 
</div>
 
</div>
 
</div>
 
</div>

Revision as of 21:59, 26 May 2020


Witamy na OpenTTD Wiki

Przewodnik edytowany i rozwijany przez graczy i dla graczy open source-owego klonu Transport Tycoon Deluxe.

OpenttdManual Pl.png

Podręcznik zawiera szczegółowe informacje na temat gry. Jeśli jesteś nowym graczem, w podręczniku znajdziesz informacje, jak zrobić pierwsze kroki w grze, czyli jak skonfigurować pierwsze trasy lub jak zakupić pojazdy.

Jeśli zaś grałeś kiedykolwiek w Transport Tycoon, to zachęcam do przeczytania porównania OpenTTD i Transport Tycoon Deluxe, a wtedy dowiesz się co zostało zmienione. Jeśli zaś grałeś w TTDPatch, który zawiera niektóre z tych samych usprawnień co OpenTTD, to przeczytaj porównanie OpenTTD i TTDPatch (porównanie funkcji OpenTTD i TTDPatch) .


Na koniec, FAQ z najpopularniejszymi pytaniami.

Code.png

Sekcja ta obejmuje wszystkie aspekty rozwoju gry OpenTTD (prócz grafiki). Nowicjuszy w dziedzinie rozwoju gry zapraszam do FAQ tam znajdziecie odpowiedzi na wiele pytań, a potem można zerknąć na bieżący rozwój gry. Bardziej wtajemniczonym proponuję zobaczyć najnowsze osiągnięcia, prace nad nowymi rozwiązaniami oraz aktualny stan projektu. Jeśli jesteś już programistą, możesz pomóc w Rozwoju Dokumentacji. Mile widzimy pomoc w tłumaczeniu materiałów. Społeczność programistów korzysta z kanałów IRC oraz z forum.

Graphics.png

Część graficzna jest miejscem gdzie artyści, koderzy silnika NewGFX i inni twórcy związani z grafiką współdziałają na rzecz rozwoju grafiki w grze. Dowiedz się więcej o najnowszych osiągnięciach w 32bpp grafiki (w tym dodatkowych poziomów powiększenia), NewGrfs (8bpp) i innych pomysłów.

SPOŁECZNOŚĆ OpenTTD

Jeśli chcesz nauczyć się więcej, pomóc w pisaniu dokumentacji lub wyeliminować błędy w grze zapraszamy:

EditDocs.png
Pomoc w Tworzeniu Dokumentacji

Dokumentacja OpenTTD jest spisywana na wiki gdzie jest możliwość edycji.Jeśli ktoś się czuje na siłach może brać udział w tworzeniu dokumentacji. Wcześniej polecam przeczytać Instrukcję stylów oraz zajrzeć do piaskownicy.

Aby porozmawiać o innych dużych zmianach i dodatkach w dokumentacji, odwiedź village pump lub możesz rozpocząć tworzenie jednej z już zaproponowanych w sekcji article requests. Jak również:

  • Niektóre artykuły potrzebują mniejszych zmian aby spełnić nasze wymogi, tutaj znajduje się ich lista: list. Jeśli nie czujesz się na siłach aby pisać pełne artykuły to może być lepsze miejsce na początek.
  • Są również artykuły, które wymagają więcej pracy zanim zostaną oznaczone jako zakończone, możesz je przejrzeć tutaj: Expand category.
  • W końcu, są również artykuły poruszające bieżące wydarzenia, które często będą się przedawniać - warto sprawdzić czy zawarte w nich informacje są uaktualnione jeśli masz wolną chwilę?
Help.png
Potrzebujesz pomocy

Potrzebujesz dodatkowej pomocy której instrukcja nie jest w stanie Ci zapewnić? Napisz na naszych forach, głównych źródłach pomocy i informacji dla deweloperów lub wstąp na nasz kanał IRC.

PlayerResources.png
Zasoby graczy

Oto lista zasobów graczy, które mogą okazać się przydatne, a nie są opisane w podręczniku.

Personal tools