Strona główna/Pl

From OpenTTD
Revision as of 15:55, 30 September 2020 by Yazalo (Talk | contribs)

(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)
Jump to: navigation, search


Witamy na OpenTTD Wiki

Przewodnik edytowany i rozwijany przez graczy i dla graczy otwartoźródłowego klonu Transport Tycoon Deluxe.

OpenttdManual Pl.png

Podręcznik zawiera szczegółowe informacje na temat gry. Jeśli jesteś nowym graczem, w podręczniku znajdziesz informacje, jak zrobić pierwsze kroki w grze, czyli jak skonfigurować pierwsze trasy i zakupić pojazdy.

Jeśli zaś grałeś kiedykolwiek w Transport Tycoon, to zachęcam do przeczytania porównania OpenTTD i Transport Tycoon Deluxe, a wtedy dowiesz się co zostało zmienione. Jeśli zaś grałeś w TTDPatch, który zawiera niektóre z tych samych usprawnień co OpenTTD, to przeczytaj porównanie funkcji OpenTTD i TTDPatch .


Na koniec, FAQ z najpopularniejszymi pytaniami.

Code.png

Sekcja ta obejmuje wszystkie aspekty rozwoju gry OpenTTD (prócz grafiki). Nowicjuszy w dziedzinie rozwoju gry zapraszamy do FAQ. Tam znajdziecie odpowiedzi na wiele pytań, potem można zerknąć na bieżący rozwój gry. Bardziej wtajemniczonym proponuję zobaczyć prace nad nowymi rozwiązaniami oraz aktualny stan projektu. Jeśli jesteś już programistą, możesz pomóc w Rozwoju Dokumentacji. Mile widzimy pomoc w tłumaczeniu materiałów. Społeczność programistów korzysta z kanałów IRC oraz z forum.

Graphics.png

Część graficzna jest miejscem gdzie artyści, koderzy silnika NewGFX i inni twórcy związani z grafiką współdziałają na rzecz rozwoju grafiki w grze. Dowiedz się więcej o najnowszych osiągnięciach w 32bpp grafiki (w tym dodatkowych poziomów powiększenia), NewGrfs (8bpp) i innych pomysłów.

Społeczność OpenTTD

Jeśli chcesz nauczyć się więcej, pomóc w pisaniu dokumentacji lub wyeliminować błędy w grze, zapraszamy!

EditDocs.png
Pomoc w Tworzeniu Dokumentacji

Dokumentacja OpenTTD jest spisywana na wiki, dzięki czemu można ją edytować. Jeśli ktoś się czuje na siłach, może brać udział w tworzeniu dokumentacji. Wcześniej polecamy przeczytać Instrukcję stylów oraz zajrzeć do piaskownicy.

Aby porozmawiać o innych dużych zmianach i dodatkach w dokumentacji, odwiedź Stację OpenTTD lub możesz poprosić o artykuł. Jak również:

  • Niektóre artykuły potrzebują mniejszych zmian aby spełnić nasze wymogi, tutaj znajduje się ich lista: Kategoria: Do poprawki. Jeśli nie czujesz się na siłach, aby pisać pełne artykuły, to możesz zacząć tutaj.
  • Są również artykuły, które wymagają więcej pracy zanim zostaną oznaczone jako zakończone, możesz je przejrzeć tutaj: Kategoria: Do rozbudowy.
  • W końcu, są również artykuły poruszające bieżące wydarzenia, które często będą się przedawniać - warto sprawdzić czy zawarte w nich informacje są uaktualnione jeśli masz wolną chwilę.
Help.png
Potrzebujesz pomocy

Potrzebujesz dodatkowej pomocy której instrukcja nie jest w stanie Ci zapewnić? Napisz na naszych forach, głównych źródłach pomocy i informacji dla deweloperów lub wstąp na nasz kanał IRC.

PlayerResources.png
Zasoby graczy

Oto lista zasobów graczy, które mogą okazać się przydatne, a nie są opisane w podręczniku.

Personal tools