Strona główna/Pl

From OpenTTD
Revision as of 13:08, 24 July 2020 by Etua (Talk | contribs)

(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)
Jump to: navigation, search


Witamy na OpenTTD Wiki

Przewodnik edytowany i rozwijany przez graczy i dla graczy otwartoźródłowego klonu Transport Tycoon Deluxe.

OpenttdManual Pl.png

Podręcznik zawiera szczegółowe informacje na temat gry. Jeśli jesteś nowym graczem, w podręczniku znajdziesz informacje, jak zrobić pierwsze kroki w grze, czyli jak skonfigurować pierwsze trasy i zakupić pojazdy.

Jeśli zaś grałeś kiedykolwiek w Transport Tycoon, to zachęcam do przeczytania porównania OpenTTD i Transport Tycoon Deluxe, a wtedy dowiesz się co zostało zmienione. Jeśli zaś grałeś w TTDPatch, który zawiera niektóre z tych samych usprawnień co OpenTTD, to przeczytaj porównanie OpenTTD i TTDPatch (porównanie funkcji OpenTTD i TTDPatch) .


Na koniec, FAQ z najpopularniejszymi pytaniami.

Code.png

Sekcja ta obejmuje wszystkie aspekty rozwoju gry OpenTTD (prócz grafiki). Nowicjuszy w dziedzinie rozwoju gry zapraszam do FAQ. Tam znajdziecie odpowiedzi na wiele pytań, a potem można zerknąć na bieżący rozwój gry. Bardziej wtajemniczonym proponuję zobaczyć najnowsze osiągnięcia (zdezaktualizowane), prace nad nowymi rozwiązaniami oraz aktualny stan projektu. Jeśli jesteś już programistą, możesz pomóc w Rozwoju Dokumentacji. Mile widzimy pomoc w tłumaczeniu materiałów. Społeczność programistów korzysta z kanałów IRC oraz z forum.

Graphics.png

Część graficzna jest miejscem gdzie artyści, koderzy silnika NewGFX i inni twórcy związani z grafiką współdziałają na rzecz rozwoju grafiki w grze. Dowiedz się więcej o najnowszych osiągnięciach w 32bpp grafiki (w tym dodatkowych poziomów powiększenia), NewGrfs (8bpp) i innych pomysłów.

SPOŁECZNOŚĆ OpenTTD

Jeśli chcesz nauczyć się więcej, pomóc w pisaniu dokumentacji lub wyeliminować błędy w grze zapraszamy:

EditDocs.png
Pomoc w Tworzeniu Dokumentacji

Dokumentacja OpenTTD jest spisywana na wiki gdzie jest możliwość edycji.Jeśli ktoś się czuje na siłach może brać udział w tworzeniu dokumentacji. Wcześniej polecam przeczytać Instrukcję stylów oraz zajrzeć do piaskownicy.

Aby porozmawiać o innych dużych zmianach i dodatkach w dokumentacji, odwiedź village pump lub możesz rozpocząć tworzenie jednej z już zaproponowanych w sekcji prośby o artykuł. Jak również:

  • Niektóre artykuły potrzebują mniejszych zmian aby spełnić nasze wymogi, tutaj znajduje się ich lista: list. Jeśli nie czujesz się na siłach aby pisać pełne artykuły to może być lepsze miejsce na początek.
  • Są również artykuły, które wymagają więcej pracy zanim zostaną oznaczone jako zakończone, możesz je przejrzeć tutaj: Expand category.
  • W końcu, są również artykuły poruszające bieżące wydarzenia, które często będą się przedawniać - warto sprawdzić czy zawarte w nich informacje są uaktualnione jeśli masz wolną chwilę?
Help.png
Potrzebujesz pomocy

Potrzebujesz dodatkowej pomocy której instrukcja nie jest w stanie Ci zapewnić? Napisz na naszych forach, głównych źródłach pomocy i informacji dla deweloperów lub wstąp na nasz kanał IRC.

PlayerResources.png
Zasoby graczy

Oto lista zasobów graczy, które mogą okazać się przydatne, a nie są opisane w podręczniku.

Personal tools