FAQ Wymiany Grafik/Pl

From OpenTTD
Jump to: navigation, search
Outdated content.png

Nieaktualizowane
Ten artykuł lub sekcja jest nieaktualizowany. Niektóre z jego treści mogą nie być już dokładne z powodu zmian w najnowszej wersji. Artykuł do zaktualizowania.
OpenGFX jest 'gotowy' i wydanyOto niektóre często zadawane pytania i odpowiedzi na temat projektu wymiany grafiki o 8bpp .

Notice.png

Informacja
Aby poprosić lub omówić zamianę grafik i zaawansowane funkcje, skorzystaj z wątku forum tt (ang.). Aby omówić tę stronę, skorzystaj z talk page.

Contents


Ogólnie

Jaki jest cel tego projektu?

OpenTTD opiera się obecnie na grafice podlegającej restrykcyjnym prawom autorskim (= "Wszelkie prawa zastrzeżone.") (= "All rights reserved."), Ten projekt ma na celu produkcję i dystrybucję grafiki bez takich ograniczeń. Oznacza to nośniki, które są licencjonowane jako wolne oprogramowanie/open-source (typu) lub bezpłatne (podobnie jak niektóre licencje CreativeCommons). W związku z tym dane nadal podlegają prawom autorskim, ale tym razem nie będą nakładały ograniczeń. Ten projekt nosi nazwę "OpenGFX" .

Jakie jest bieżące działanie/postęp projektu?

Projekt jest obecnie umiarkowanie aktywny, 100% "sprites`ów" zostało wylosowanych na wymianę. Obecny rozwój koncentruje się na ulepszaniu i poprawianiu grafiki. Najnowsze zmiany najlepiej śledzić w wątku na forum.

Co to jest "OpenGFX" ?

OpenGFX to krótka i krótka nazwa nadana nowym graficznym wersjom alfa i beta 8bpp, aby ułatwić ich odnalezienie w nowym menu GRF (newGRF). Może to być "brand" ostatecznej wersji graficznej.

Wkład

Jak mogę pomóc?

Szukamy wkładu graficznego i kodującego. Jeśli masz grafikę lub newGRF, Twoim zdaniem może się przydać, opublikuj ją na forach dyskusyjnych, abyśmy mogli ją obejrzeć i dołączyć. Jeśli chcesz pomóc w kodowaniu, sprawdź tabelę śledzenia (tracking) i dyskusję na temat grafiki, która nie została jeszcze zakodowana, zakoduj je i opublikuj wypełniony nowy GRF (newGRF).

Jaki zaszczyt otrzymam?

Obecnie wszyscy współautorzy tzw. newGRF zostają wpisani do listy współpracy w opisie newGRF. Pełna informacja o wkładzie (uznanie za rysowanie i kodowanie na zasadzie dla każdego "sprita") jest dostępna online.

Kto aktualizuje tabelę śledzenia (tracking)?

Wszyscy! Jeśli zauważysz, że czegoś brakuje, dodaj to!

Wersje alfa, beta i końcowe

Co to jest "struktura wersji"?

  • "Alpha" wydania są w trakcie opracowywania newGRF, które są publikowane na forach dyskusyjnych. Zazwyczaj zawierają one grafikę dla pojedynczego obiektu, na przykład pociągu lub budynku.
  • "Beta" wydania są połączonymi wersjami alpha newGRF , które są również publikowane na forach dyskusyjnych. Zawierają one zbiór kompletnych grafik dla grupy obiektów, na przykład terenu lub infrastruktury.
  • "Final" wydania będą pełną kolekcją wszystkich ikonek potrzebnych do uruchomienia OpenTTD. Nie są jeszcze dostępne ostateczne wersje.

Gdzie mogę znaleźć wersje beta i alfa?

Sprawdź fora dyskusyjne, aby uzyskać najnowsze informacje na temat rozwoju grafiki. Tabela śledzenia (tracking) powinna być również aktualizowana o najnowsze pliki do pobrania.

Finalne wydanie

Jaką strukturę przyjmie wersja ostateczna?

W ostatecznej wersji będą dwa "zestawy" GRF:

  • trg1r.grf, trgcr.grf itp. i openttd.grf - "Otwarte" wersje oryginalnej grafiki, które można wykorzystać zamiast oryginalnych plików graficznych.
  • Ulepszone funkcje newGRF - zbiór newGRF-ów, które wzbogacają OpenTTD o nowe pojazdy, budynki itp. W stylu nowej grafiki.


Czy będą jakieś "ulepszone funkcje" ?

Tak. Ulepszone funkcje będą dostępne na dwa sposoby:

  • "Eyecandy" funkcje (tzw."ulepszenie dla oka") zostaną uwzględnione w ramach openttd.grf
  • Funkcje poprawiające rozgrywkę, nowe pojazdy, budynki itp. Będą dostarczane osobno NewGRFy.

Co dzieje się po ostatecznym wydaniu?

Poprawiamy grafikę! Zamiarem jest kontynuowanie projektu, ciągłe ulepszanie grafiki i dodawanie kolejnych ulepszonych funkcji.

Personal tools