Firma transportowa/Pl

From OpenTTD
Jump to: navigation, search
Translation.png

Ten artykuł jest obecnie tłumaczony z Języka Angielskiego na Język Polski

Tytuł oryginalnego artykułu: Transport company
Postępy: 50%
  


W OpenTTD, prowadzenie firmy transportowej jest głównym założeniem. Twoją rolą w grze jest zarządzanie firmą, która transportuje towary pomiędzy przedsiębiorstwami i miastami używając pojazdów. Firma transportowa może być prowadzona przez gracza lub komputer.

Firma transportowa jest prowadzona przez prezesa (dla twojej firmy jesteś nim ty).

Okno firmy

Okno firmy to miejsce, gdzie możesz dostosować wygląd firmy, w tym jej nazwę, schemat kolorów i nazwę oraz twarz prezesa (ciebie). Można także wybudować siedzibę firmy. Niektórzy gracze uważają, że najlepiej jest na początku otworzyć to okno i wypełnić dane, ale nie trzeba tego robić na początku, można to zrobić w dowolnym czasie. Kiedy po raz pierwszy jakkolwiek zadziałasz na terenie, nazwa firmy będzie dla ciebie losowo wygenerowana. Często jest to nazwa miasta najbliższa miejscu, gdzie zacząłeś coś robić ze słowem "Transport" na końcu, lecz czasem są wybierane humorystyczne nazwy.

Okno firmy transportowej.

Istnieje do czternastu kolorów firmy do wyboru, ale jeśli nasz konkurent wybierze kolor, którego szukamy, zostanie on usunięty z listy. Cała infrakstruktura i wszystkie pojazdy należące do Ciebie zmienią kolor w momencie, kiedy zostanie on przez Ciebie wybrany. Kolor jest wybierany losowo na początku gry, zatem może się okazać, że kolor którego szukasz w grze multiplayer nie jest już dostępny.

The company value is a score to your game playing based on your stations facilities and price, your vehicles price and your real money(money - loan) and it is 1 at min.

During multiplayer screens, the Company password button will become available to set the password.

Operacje

Firma transportowa używa pojazdów (w tym: pociągi, statki, samochody i samoloty) do transportu towarów pomiędzy stacjami, używając poleceń.

Local authorities regulate transport company expansion in its area of influence. Local authorities may also offer lucrative subsidies for transport companies that will create certain routes. In addition they may fund new industries, borrow and repay loans, and purchase all or a portion of another transport comapny.

Zobacz też

Personal tools