Katastrofy/Pl

From OpenTTD
Jump to: navigation, search


Jeśli w ustawieniach (kategoria: Awarie i katastrofy) jest to włączone, w grze co jakiś czas przytrafiają się losowe katastrofy'. Katastrofy nie są tym samym co wypadki pojazdów - więcej informacji o tych drugich znajdziesz na stronach poszczególnych Pojazdów.

Contents

Wypadek zeppelina

1930-1955: Nad mapą, począwszy od jej granicy, przelatuje zeppelin. Jeśli znajdzie się nad lotniskiem, rozbije się nad nim. Wrak zeppelina pozostaje na pasie startowym, blokując to lotnisko na pół roku.

Katastrofa zeppelina na lotnisku miejskim

Małe UFO

1940-1970: Małe UFO będzie latało naokoło, szukając jednego z twoich pojazdów drogowych. Kiedy go znajdzie, poleci w dół, pojazd zacznie dymić (jak przy normalnej awarii), a następnie zostanie przez nie zniszczony.

Małe UFO

Eksplozja w rafinerii

1960-1990: Samolot wojskowy zniszczy jedną z rafinerii. Jednak nie martw się, wkrótce zostanie ona odbudowana, jedynym skutkiem są opóźnienia w dostawie towarów.

Eksplozja w fabryce

Helicopter.png

1970-2000: Wojskowy helikopter będzie ostrzeliwał jedną z fabryk, dopóki nie zostanie zniszczona. Jednakże tak jak w przypadku eksplozji w rafinerii, fabryka zostanie wkrótce odbudowana.

Duże UFO

Bomber.png

2000-2100: Duże UFO będzie latało wokół, szukając odcinka torów kolejowych nie należących do SI, na których będzie mogło wylądować. Jeśli nie znajdzie żadnego toru kolejowego do lądowania, wyląduje na losowo wybranym kawałku terenu. Kiedy duże UFO wyląduje, powoduje ono zepsucie się pobliskich pociągów i pojazdów drogowych niezależnie od ustawienia awarii. Później nadlatuje samolot wojskowy i zrzuca na nie bombę, niszcząc UFO wraz z pobliskimi budynkami, drzewami i wolnymi torami kolejowymi.

Duże UFO lądujące na torze kolejowym, oraz wojskowy samolot niszczący je

Tąpnięcie w kopalni węgla

1950-1985: Szyb w kopalni węgla zawali się. Zniszczone zostanie wszystko, co znajdzie się na linii, wydłużającej szyb o przypadkową liczbę ktatek - tory kolejowe, drzewa, grunty rolne, zabudowania miejskie itp.

Okręty podwodne

Nie wierzcie plotkom, że niszczą statki lub platformy wiertnicze - nie są one tak naprawdę katastrofą (choć być może taka była pierwotna koncepcja).

1940-1965: Małe łodzie podwodne. Całkiem rzadkie.

1975-2010: Większe łodzie podwodne. Znacznie większe i trochę mniej rzadkie.

Personal tools