Tutorial/Pl

From OpenTTD
Jump to: navigation, search


1. Zaczynamy   2. Autobusy   3. Pociągi   4. Samoloty   5. Podsumowanie  

Witaj w samouczku OpenTTD. Pokażemy Ci jak zacząć grać i stworzyć pierwsze połączenia samochodowe i kolejowe. Prawdopodobnie zajmie to około 30 minut. Pamiętaj, że jeśli utkniesz, zawsze możesz kliknąć prawym przyciskiem myszy na dowolnym elemencie interfejsu co spowoduje wyświetlenie objaśnienia. Menu po prawej zawiera bardziej szczegółowe tutoriale dotyczące poszczególnych aspektów gry.
Jeśli nie masz jeszcze gry OpenTTD, zajrzyj tutaj.

Rozpoczęcie gry

1.3.3 main menu PL.PNG

Główne menu OpenTTD

Menu widoczne zaraz po uruchomieniu gry.

  • Kliknij przycisk Nowa gra. Spowoduje to otwarcie okna generowania świata. Na razie widoczne w nim opcję pozostawiamy bez zmian.
Worldgen 1.3.3 PL.PNG

Okno generowania świata. Cztery obrazki na górze pozwalają Ci na wybranie klimatu. Na razie nie będziemy zmieniać żadnych ustawień.


  • Kliknij duży zielony przycisk Stwórz. Po wygenerowaniu mapy rozpocznie się rozgrywka.

Podczas gry

New game.PNG

Zaraz po rozpoczęciu gry.

Ekran, który teraz widzisz będzie widoczny przez cały czas grania w OpenTTD. W środku widać zielony krajobraz, być może również budynki przemysłowe, miasta lub lasy. To jest świat, w który będziesz budował drogi, tory kolejowe, doki i lotniska.

Na górze ekranu widoczne jest menu. Jeśli klikniesz na którymś elemencie prawym przyciskiem - pojawi się okno informujące o tym, do czego dany przycisk służy. Niektóre przyciski posiadają pod-menu. Aby je zobaczyć, musisz przytrzymać wciśnięty lewy przycisk myszy, najechać na interesującą Cię pozycję i zwolnić przycisk.
Dalej: Stworzenie połączenia autobusowego »

Personal tools