Demiryolu Araç Çubuğuna Genel Bakış
Düğme Eylem Kısayol Açıklama
/File/en/Manual/Build rail.png Demiryolu yapma 1,2,3,4 Seçilen yönde parçalar oluşturur, çapraz olmayan parçalar için tıklayıp sürükleyebilirsiniz. Yine de Otomatik ray yapma (en) aracı kadar verimli değildir.
/File/en/Manual/Build autorail.png Otomatik ray yapma (en) A or 5 Herhangi bir yönde parça oluşturmak için çok verimli bir araç (ilk başta kullanımı zor olsa da). Ctrl tuşuna basıldığında kullanılırsa, parçaları kolayca kaldırır.
/File/en/Manual/Clear title.png Arazi temizleme 6 Dinamit aracı, yanlış yaptığınız kendi parçanızın karelerini ya da yolunuza çıkan herhangi bir şeyi temizlemek için kullanılır.İstasyona tıklamanın, üzerinde tren olmadığı zaman tüm istasyonu kaldıracağını unutmayın. İstasyon parçalarını tek tek kaldırmak için [R] + İstasyon /File/en/Manual/Toggle clear active.png+/File/en/Manual/Build station.png tuşlarını eş zamanlı kullanın.
/File/en/Manual/Build traindepot.png Garaj yapmak 7 Oluşturulacak garaj yönünü ve hangi yöne bakacağınızı seçmeniz için garaj oluşturma penceresini açar.
/File/en/Manual/Build waypoint.png Yerimi yapma 8 Demiryolu hattı üzerinde bir geçiş noktası oluşturmanıza olanak sağlar.
/File/en/Manual/Build station.png İstasyon yapma 9 Oluşturulacak bir istasyonun boyutu ve yönü seçmeniz için İstasyon oluşturma penceresini açar.
/File/en/Manual/Place signal.png Sinyal yerleştirme S Raylara çeşitli trafik Sinyalleri (en) yerleştirmenizi sağlar
/File/en/Manual/Build bridge.png Köprü yapma B Demiryolu Köprüleri (en) inşa etmenizi sağlar
/File/en/Manual/Build traintunnel.png Tünel yapma T Yeraltı Tünelleri (en) inşa etmenizi sağlar
/File/en/Manual/Toggle clear active.png Kaldırma R Kaldırmak için başka bir araç seçtikten sonra bu düğmeye tıklayın. Örneğin bir raydan ya da istasyonlardan sinyalleri tek tek kaldırabilirsiniz.
/File/en/Manual/Convert rail.png Ray dönüştürücü (en) C Rayları bir türden seçili olan türe dönüştürür.